Brak wyłączania zasilacza po komendzie halt


Mam komputer z płytą z 2002 roku i bios obsługujący acpi. Problem nie istniał gdy miałem zainstalowaną dystrybucję Slackware-12.0. Po przesiadce na Slackware-12.1 przy zamykaniu systemu nie wyłączał się zasilacz. Prawdopodobnie stało sie tak ponieważ nowy Slack "ma automatykę", która uznała moją płytę za zbyt starą, obsługiwaną tylko przez apm. Do wyłączania zasilania wystarczają opcje wkompilowane na stałe w jądro i nie są potrzebne żadne moduły jądra. W moim przypadku musiałem dodac wpis do lilo i włączyć opcję Enable PM at boot time w jądrze. W niektórych przypadkach wystarczy sam wpis do lilo.
Wymuszenie użycia acpi: Aby skompilować nowe jądro bez modułów należy:
Następnie restartujemy system i widzimy, że startuje demon acpid, bez załadowania modułu apm. W katalogu proc jest katalog acpi, a nie ma pliku apm. Żadne moduły nie są ładowane i poniższe polecenia nic nie zwracają:Świadczy to, że wszystko jest OK. Dodatkowo wpis w /var/log/acpid potwierdza start demona.
Należy nadmienić, że mam zaistalowane oba pakiety do zarządzania energią i nie ma potrzeby odinstalowywania pakietu apmd.

do góry 2008.05.31