VirtualBox i skaner HP Scanjet 300

VirtualBox jest dobrym emulatorem, ale ma kłopoty z obsługą USB. Przez długi czas nie mogłem zainstalować skanera firmy HP o nazwie "Scanjet 300". Postanowiłem używać skanera w emulatorze. Mój system to Slackware-14.1_64 ze środowiskiem graficznym Xfce. Proces instalacji i konfiguracji emulatora uproszczę, a skoncentruję się na sterownikach do USB.
Ze strony Oracle pobrałem dwa pliki: instalacyjny i ze sterownikami między innymi na USB-2 i USB-3 o nazwach:
VirtualBox-5.0.10-104061-Linux_amd64.run
Oracle_VM_VirtualBox_Extension_Pack-5.0.10-104061.vbox-extpack


Proces instalacji polegał na nadaniu plikowi uprawnień do wykonywania i na uruchomieniu go. Wykonałem to z konsoli z uprawnieniami root. Następnie musiałem dodać się do grupy "vboxusers".

Po uruchomieniu emulatora dodałem nowy system o nazwie "Vista32" i skonfigurowałem go jak poniżej:Potem zainstalowałem system operacyjny (u mnie Vista32) dodałem "Insert Guest Additions CD image" jak na zrzucie:Dodanie pliku ze sterownikami z poziomu programu graficznego kończyło się komunikatem błędów i dlatego wykonałem to z poziomu konsoli z wyłączonym VirtualBoxem. W programie "Mc" wchodzę do katalogu ze sterownikami i wydaję polecenie VBoxManage extpack install --replace "nazwa pliku ze sterownikami" i zaczyna się instalacja:Potem ustawiam USB na wersję 2 i skaner działa.